- Aktualności - Statut - Kontakt - Zapytania ofertowe -

Budownictwo pasywne dla ochrony środowiskaGet the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module
Kolejne budki lęgowe dla ptaków rozwieszone PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 20 października 2016 09:21

20 nowych budek lęgowych zostało rozwieszonych na terenie Powiatu Kaliskiego w czwartek 20 października 2016r. Tym razem w akcji wzięli udział uczniowie klas 1 i 2 Szkoły Podstawowej w Chełmcach wraz z przedszkolakami tutejszego Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas 5 i 6 Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaliszu wraz z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola „Zielone Łąki” w Kaliszu.

Rozwieszenie budek lęgowych poprzedziła lekcja pokazowa przeprowadzona przez leśniczych Nadleśnictwa w Kaliszu. W Leśnym Centrum „Las Winiarski” zajęcia z dziećmi przeprowadził Pan Tomasz Czerniak, a z uczniami z Chełmc Pan Zbigniew Hudzia. Leśniczy omówili dzieciom zagrożenia z jakimi boryka się ptactwo w okresie lęgowym i tym samym wyjaśnili celowość rozwieszania budek lęgowych. Następnie omówili rodzaje budek lęgowych, ich budowę i zasady rozwieszania.

Rozwieszanie budek lęgowych na terenie Powiatu Kaliskiego realizowane jest w ramach projektu pn. „Działania edukacyjne poświęcone ochronie lasów Wielkopolski pn. Bogactwo lasów Wielkopolski”. Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej, które szkołom biorącym udział w akcji udostępnia budki lęgowe. Patronat honorowy nad całym przedsięwzięciem objął starosta Kaliski Krzysztof Nosal. Rozwieszanie budek lęgowych zyskało również dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Galeria

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to: Czytaj więcej....

Akceptuję cookies na tej stronie.